Informace pro účastníky

Termíny, místo a cena

Termíny (pátek večer + sobota + neděle): 12. 1.  – 14. 1. 2018; 26. 1. – 28. 1. 2018; 9. 2. – 11. 2. 2018; 23.  2. – 25. 2. 2018; 2. 3. – 4. 3. 2018

Místo konání: areál a běžkařské trasy s výchozím bodem u Horského hotelu Paprsek

Cena: 3000 Kč / os. (zapůjčení lyží, servis lyží, instruktáž v délce 14 hodin/ víkend vč. večerní videoinstruktáže v Basecampu Staré Město p. Sn.)

Cena: 3500 Kč / os. (zapůjčení lyží, servis lyží, instruktáž v délce 14 hodin/ víkend vč. ubytování ve Starém Městě – Basecamp, vč. večerní videoinstruktáže v Basecampu)

Minimální počet účastníků pro konání kurzu je 5 os., maximální počet účastníků v 1 kurzu je 15 osob.

Naší filozofií je maximální osobní přístup k zákazníkovi, toto kritérium nelze splnit při účasti více než 15 osob na kurzu, proto je také kapacita účastníků v jednom víkendovém kurzu omezena.

Objednávky a platba

Objednávky:

Objednávky na příslušné termíny prosíme formou přihláškového formuláře. V případě jeho nefunkčnosti je možné se také přihlásit individuálně těmto kontaktním osobám, popřípadě formou emailu, kam lze také směrovat jakékoliv dotazy:

Pavel Pustina, tel č. +420 777 210 273, email: p.pustina@seznam.cz

Michal Prokop, tel. č. +420 725 073 973, email: paprski@gmail.com

Platba:

Platba za účastníka musí být připsána nejpozději týden před konáním kurzu na bankovní účet č.:

2700874533 / 2010 Fio Banka

variabilní symbol: termín kurzu ve tvaru DDMMRR (např. leden 140117)

do poznámky: běžky + příjmení

Storno podmínky

Zrušení ze strany provozovatele (z důvodu nedostatku sněhu, malý počet přihlášených atd.):

  • vráceno 100 % ze zaplacené částky

Zrušení ze strany zákazníka:

  • více než 14 dní předem – 100 % ze zaplacené částky
  • 7 – 14 dní předem – 50 % ze zaplacené částky
  • méně než 7 dní – částka za kurz se nevrací

Podrobný program

Pátek

18:00 – 19:00 Ubytování v Base campu Staré Město pod Sněžníkem (případně individuálně dle sjednaného místa ubytování)

19:00 – 20: 00 Představení programu kurzu, teorie mazání lyží, údržba lyží a příprava před běháním, výběr a volba správného vybavení (Base camp Staré Město)

20:00 Společná večeře v jednom z restauračních zařízení ve Starém Městě

Sobota

8:30 Odjezd vlastní dopravou od Base campu do Velkého Vrbna a lanovkou na Paprsek

9:00 – 9:30 Setkání na Paprsku v zázemí servisu Paprski

9:30 – 10:30 Mazání lyží v zázemí servisu, představení instruktora, který povede víkendový kurz

10:30 – 12:30 Tzv. suchá příprava, nácvik základních pohybů bez lyží, metodika jízdy na běžkách, seznámení se s běžeckými lyžemi, výběr lyží

12:30 – 14:00 Přestávka na oběd – Chata Paprsek

14:00 – 16:00 Základní průprava běžeckého lyžování (klasický styl), individuální výuka, natáčení na kameru jednotlivých účastníků

16:00 – 18:00 večeře – Chata Paprsek, poté odjezd do Starého Města

19:00 – 22:00 Dobrovolný večerní program na Base campu ve Starém Městě, videoinstruktáž  k běžeckému stylu, volný program

Neděle

8:00 – 8:30 Předání ubytování (pro ubytované v Base campu)

8:30 – 9:00 Odjezd Skibusem od Base campu do Velkého Vrbna a lanovkou na Paprsek (případně individuálně autem)

9:00 – 9:30 Sraz účastníků na Paprsku

9:30 – 10:00 Servis lyží (dobrovolně si mohou vyzkoušet sami účastníci v Paprski servisu)

10:00 – 13:00 Pokračování kurzu výuky běžeckého lyžování (individuální výuka)

13:00 – 14:00 Oběd.

14:00 – 15:30 Společný výjezd účastníků na běžkách na okruhy kolem Paprsku pod vedením instruktorů

16:00 Ukončení kurzu, odjezd domů

Ubytování & jídlo

Ubytování:

Ubytování je možné volitelně zajistit v Base Campu ve Starém Městě pod Sněžníkem (je součástí přihlášky), jedná se o ubytování pro nenáročné klienty. Je zde veškeré nezbytné vybavení k přespání (sprcha, kuchyňka apod.). Popřípadě si můžete zajistit ubytování v ubytovacích zařízeních ve Starém Městě pod Sněžníkem a v okolí, kde je velmi široká nabídka ubytování různé kvality dle individuálních požadavků zákazníků.

Jídlo:

Snídaně – nejsou zajištěny

Oběd – je možné zajistit v chatě Paprsek – polévka, hlavní chod za 90 Kč (není součástí ceny za kurz, hradí si sami účastníci na místě, stačí vyplnit v přihlášce zájem o oběd)

Večeře – není zajištěna, v pátek proběhne společná večere (dle zájmu účastníků) v  jednom z restauračních zařízeních ve Starém Městě pod Sněžníkem, v sobotu bude večeře probíhat na Chatě Paprsek

Dostupnost a doprava & parkování

Dostupnost a doprava:

Doprava na místo je nejlepší vlastním automobilem, z Olomouce po trase Olomouc – Mohelnice – Zábřeh n/M – Postřelmov – Ruda nad Moravou – Hanušovice – Staré Město – Velké Vrbno (parkoviště pro běžkaře), popřípadě Staré Město – Kunčice – Paprsek (výjezd v zimních měsících pouze s řetězy). Vzdálenost z Olomouce cca 100 km, 1h 45 min jízdy. V případě parkování ve Velkém Vrbně nutné vyjet lanovkou k Horskému hotelu Paprsek v ceně 40 Kč / jízda.

Dostupnost je možná také vlakem ze stanice Olomouc do stanice Staré Město pod Sněžníkem s přestupem v Hanušovicích. Ze Starého Města do Velkého Vrbna jezdí o víkendech ranní skibus  v 8:30 (návaznost na vlakové spoje), odjezd skibusu z Velkého Vrbna do Starého Města je v 16.15. Cena skibusu je 50kč vč. lanovky na Paprsek a cesty zpět.

Parkování:

Přímo u horského hotelu Paprsek (omezená kapacita, nedostupné bez řetězů) nebo ve Velkém Vrbně (parkoviště pro běžkaře pod sjezdovkou).

Nezbytné vybavení

Pokud máte vlastní běžecké lyže a jste na ně zvyklí, určitě si je vezměte s sebou. Zapůjčení lyží je v ceně kurzu, nicméně vlastní jsou vlastní. S ohledem na to, že budeme trávit většinu času venku v zimních měsících, je velmi dobré si vzít teplé (ale funkční) zimní oblečení a být připraveni na změny počasí (sníh, déšť, slunce), určitě nezapomeňte také na sluneční brýle a kvalitní pokrývku hlavy, případně opalovací krém. V průběhu instruktáže a vlastní výuky již budete jezdit na lyžích a díky tomu se zahřejete, proto je dobré mít s sebou na místě také suché náhradní oblečení (především spodní vrstvy) po absolvování tréninku (vždy je dobré se převléct do suchého). Uschování věcí je možné v zázemí servisu Paprski. V případě chladného počasí je vždy možné v Horském hotelu Paprsek jít na teplý čaj či jiné teplé i studené občerstvení. Pokud jste zvyklí užívat vlastní doplňky stravy při fyzickém výkonu (müsli tyčinky, iontové nápoje, určitě si vezměte také s sebou), velmi důležitý je také pitný režim.

Naši instruktoři

Naši instruktoři jsou bývalými závodníky v běžeckém lyžování a s instruktáží výuky na běžeckých lyžích mají bohaté zkušenosti. Naším cílem není Vás, naše účastníky naučit ihned závodit na běžkách, ale naučit Vás základy běžeckého lyžování tak, aby se pro Vás tento sport stal radostí a každou zimu jste netrpělivě očekávali, kdy poprvé nasněží, abyste mohli vyrazit do hor. Zaručujeme Vám, že každý z našich instruktorů se Vám bude snažit věnovat s maximálním úsilím a péčí. Pokud by Vám přístup některého z našich instruktorů nevyhovoval, neváhejte se na nás obrátit.

P1000615

          Naši instruktoři, Kristýna a Pavel