Škola běžeckého lyžování behejjeseniky.cz

Škola běžeckého lyžování behejjeseniky.cz je první školou svého typu v Jeseníkách. Nachází se v krásném prostředí Horského hotelu Paprsek, jenž je výchozím bodem více než cca 60km běžeckých tras s velmi příznivou nadmořskou výškou, která zaručuje velmi dobré lyžařské podmínky od ledna prakticky až do Velikonoc.

Naší snahou je vzbudit zájem o tento krásný sport především u zákazníků, kteří doposud neměli s běžeckým lyžováním prakticky žádné zkušenosti nebo pouze na základní / střední škole, kde se jim „běžky“ natolik zprotivily, že na ně zanevřeli, případně jsou rekreačními sportovci a přemýšlejí, jak naplnit sportovně zimní čas, kdy se člověku často „nechce“.

Pokud jste úplný začátečník nebo již máte s běžeckým lyžováním nějaké zkušenosti, ale chcete se zlepšit a běh na lyžích si užít, tak jak se patří, pak jsou naše kurzy určeny především pro Vás, bez rozdílu věku a pohlaví.

Běžecký styl, který Vás budeme učit, je tzv. klasický styl, tedy ne volný styl nebo jak se říká „bruslení“. Klasický styl je historicky spjatý s běžeckým lyžováním mnohem déle a také terény, které nabízí většina středisek běžeckého lyžování v Jeseníkách, jsou upravovány především pro klasický běžecký styl.

Naučíte se s námi také základům servisu běžeckých lyží. Běžecké lyžování není jen o tom nazout běžky a vyrazit, ačkoliv se to tak může zdát, právě správný servis může velmi přispět k tomu, že Vaše jízda bude ještě lepším (nebo někdy také horším) zážitkem.

V současné době je velkým trendem běh, který zažívá v posledních letech obrovský boom. Běžecké lyžování je vynikající zimní přípravou nejen obecné vytrvalosti, ale díky klasickému stylu je velmi podobné běhu jako takovému. Velkou výhodou je zapojení prakticky veškerých svalových partií bez přetěžování kloubů, i proto se tento sport doporučuje také starším lidem. I když jste si dodnes mysleli, že na tom jste fyzicky dobře, běžecké lyžování vás může velmi rychle vyvést z omylu a po 20km na běžkách budete rádi, že už jste zpátky na horské chatě, ale s úsměvem na tváři.

Věříme, že si z našeho kurzu odnesete jen pozitivní dojmy a Vaše první kroky budou směřovat do nejbližší prodejny zimního vybavení, kde si koupíte své první běžecké lyže. Současně věříme, že se s námi budete dobře bavit a budete odjíždět plni dobré nálady a kvalitního sportovního vyžití na horách.

Za tým běžecké školy,

Michal Prokop a Pavel Pustina